|

Nederlands marineschip naar Haïti

Den Haag – De Hare Majesteit Pelikaan vertrekt vanaf Curaçao richting Haïti om hulp te verlenen aan de slachtoffers van de aardbeving die het eiland ernstig getroffen heeft.
Het Nederlandse Marine schip heeft zo`n 77 militairen aan boord en vervoerd diverse voertuigen en hulpgoederen. Het is niet bekend welke taken de mariniers uit gaan voeren, dat zal pas bekend worden al het schip aankomt op Haïti.

Volgens het ministerie van Defensie zou het Urban Search & Rescue (USAR) team in de loop van de vrijdag aankomen zijn op het getroffen Caraïbische eiland. Het zestig man sterke reddingsteam was met een DC-10 vertrokken vanaf vliegbasis Eindhoven, maar dat toestel kon niet landen op Haïti en moest uitwijken naar Curaçao. De hulpverleners en noodhulp worden daarop met civiele toestellen naar Port au Prince worden gevlogen. Inmiddels heeft een toestel van de maatschappij Insel Air vier Nederlanders teruggebracht naar Curaçao. ]]>

Laat een reactie achter